Parke Taşı

Parke taşı genelde belediye ve bireysel alanlarda dış mekan araç zemini ve ya yürüme yolları gibi alanlarda uygulanan kilit taşları farklı ebatlarda üretildiği gibi renk seçenekleri yönünden de oldukça zengin bir menüye sahiptir. Biz bu taşların genelde site içeri içerisi yürüme yolları, otopark gibi alanlarda görürüz ancak kilitli taş modelleri artık günümüzde birçok alanda tercih edilmektedir. Beton ve diğer çevre düzenleme ürünlerine göre fiyat ve kalite konusunda da birçok avantajı vardır.


Beton ve parke taşı arasında kararsız kalanlardan sanız sizlere birkaç önerimiz olacak günümüzde birçok alanda beton uygulamasını göre bilirsiniz. Bina girişlerinden tutunda benzinliklere kadar birçok projede beton tercih edilir ancak her ne olursa olsun beton uygulamasında da zamanla çatlaklar meydana gelecektir. Ve bu çatlaklar daha ilerde farklı boyuta giderek alan tamamen kullanılmaz hala gelecektir. Yenisini yaptırmak için kot farkı olayından dolayı mecbur eski beton komple sökülerek yenisi yapılması gerecektir. Bu da sizlere oldukça büyük bir maliyete neden olacaktır.

PARKE TAŞI MI ? BETON MU ?

Ancak parke taşı döşemlerinde uygulanan bir taşı 10 yıl sonra bile sökerek tekrar işlemeniz mümkündür. Ve bu sistem de masrafınız sadece işçilik fiyatları ile kısıtlı olacak şekilde ekonomik fiyatlarda olacaktır. Bir diğer alternatif ise andezit taşı ve karo taşı bu uygulamalarda yapıştırmalı yani harç ile yapıldığı için işçilik dahil fiyatları parke taşı modellerinin neredeyse iki katı diye biliriz. Bu arada kilit taşı modelleri uygulama sırasında çimento ve benzeri harç ürünleri kullanılmaz.

PARKE TAŞI FİYATLARI

Parke taşı fiyatları Ankara diğer ürünlere göre daha ucuz olup ve 10/15 yıl kadar kalıcı bir uygulamadır. Ancak parke taşı uygulaması döşemesi yapılacak alan mutlaka sert zemin üzerine olmalıdır.  Modelleri bireysel müşterilerde genel olarak 6 ve 8 cm kalınlığında üretilir. Sizlerde alanın zemin kalitesine göre farklı ebatları seçe bilirsiniz. Sert bir zeminde taş döşemesi işçilik dahil fiyatları 80 TL + KDV şeklindedir.

PARKE TAŞI DÖŞEMESİ

Günümüzde parke taşı modelleri TSE belgeli olarak üretilmektedir. Ancak geçmiş yıllarda üretilen kalite standartlarına uygun olmayan ve uygulaması gerçekleştirilen modellerin tamiratı pek mümkün olmamaktadır. Bazı alanlarda adeta kum yığınına dönmüş taş modelleri göre biliriz. Bu taşları sökerek atmak ve yerine yenisini almak alt kısma serilecek olan tozu derken toplam yekün fiyatı neredeyse yenisini yaptırmaya yakın Mevlaları bulmamaktadır. Eğer o tarz bir sorun yaşıyorsanız sizlere önerimiz eski parke taşı modellerinin üzerine yenisini yaptırmak olacaktır. Ankara içerisinde kilit taşı fiyatları 80 TL +KDV şeklindedir ve bu fiyatlara işçilik dahildir.

+90 532 410 66 71