Kilitli Parke Taşlarıyla Ortama Estetik Katın

Kilitli Parke Taşlarıyla Ortama Estetik Katın estetik görünümleri, kullanım avantajları bakımından belediyeler ve inşaat firmaları kilitli parke taşı kullanımına ağırlık vermeye başladılar. Sokaklarda ve kaldırımlarda görmeye alıştığınız parke taşlarını artık, bütün otoparklarda ve binaların önlerinde görebilirsiniz.

Parke Taşlarının Avantajları Nelerdir?

– Sökülüp aynı yere veya başka yere tekrar döşeme avantajı sağlarlar. Altyapı çalışmaları için en ideal döşeme araçlarıdır.
– Zengin renk ve şekil alternatifine sahip oldukları için ortamı estetik ve güzel gösteriyorlar.
– Ekonomik ve uzun ömürlüdürler. Kaliteli üretilen ve döşenen taşlar ortalama 20 yıl deforme olmadan kullanılabilirler.
– Geniş bir kullanım alanına sahiptirler. İster yaya yolunda isterseniz otoparklarda rahatlıkla döşeyebilirsiniz.

Parke Taşları Çeşitleri Nelerdir?

Parke ve kilitli olmak üzere taşlar ikiye ayrılıyor. Her ürünün farklı renk ve ebatları bulunuyor. Kullanılacak alana göre ürün özellikleri değişkenlik gösteriyor. Daha sağlıklı bilgi almak için kilit taşı ankara üreticisi olan kilitli parketaşı sitesi ziyaret edilebilirsiniz. Telefonla iletişime geçip uzman personelden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Parke Taşları Nasıl Döşeniyor?

Firmanın sitesini ziyaret ettiğinizde veya telefonla iletişime geçip sipariş verdiğinizde kilit taşı fiyatı  ve ustası uzman ekip, taşların döşeneceği alana geliyorlar. Zemin etüdü ve alan ölçüsünü yapıyorlar. Taşların döşenebilmesi için zeminin yeterli sağlamlığa ve sertliğe hazır hale getiriyorlar.

Alana ipler çekilerek denge hazırlanıyor. Akıntının yönü belirleniyor. İsteğinize göre yağmur oluk taşları öncelikle döşeniyor. Oluk taşları çimentoyla mastar çekilerek sağlamlaştırılıyor. Tekrar gönye çekilerek taş döşenmesine başlanıyor. Taşların zemine iyice oturması için üzerinde makine gezdiriliyor. Aralarında boşluk kalmaması için ince kum serpiliyor.

Parke Taşı Döşenmesinde Dikkat Edeceğiniz Hususlar

Öncelikle taş döşenecek zeminin yumuşak olmaması gerekiyor. Yumuşak zemine taş döşendikten bir süre sonra zemin çökecektir. Hem tehlikeli ve çirkin bir görüntü oluşacak hem de bütün emekler boşa gidecektir. Bu nedenle zeminin sert ve sağlam olması önemlidir.
Döşenecek taşların TSE kaliteli belgeli olması önemlidir. Sırf ucuz olduğu için araştırılmadan döşetilen taşlar mevsimsel şartlardan dolayı deforme olup, özelliklerini yitireceklerdir.

Taşların kaliteli olması kadar döşeyen kişinin de işinin ehli olmasına dikkat etmelisiniz. Dengesi sağlanmamış ve sıkı döşenmemiş taşlar bir süre sonra başınızı ağrıtabilir.

Kilitli Parke Taşı Fiyatları

2019 yılı itibariyle kilitli taş fiyatları 6 ve 8 santimetre ölçüsünde olanlar için 30 ile 35 lira/m² arasındadır. Genellikle 10 santimetre ebadında olan parke taşı fiyatları ise 40 lira/m²’dir. Taşların nakliyesi tırlarla yapıldığı için tek seferde 200 m² taş taşınmasına izin veriliyor. Kilitli Parke Taşlarıyla Ortama Estetik Katın

Call Now Button+90 532 410 66 71