Kilit Taşı Fiyatı

Kilit  Taşı üreticinin bulunduğu konuma ve uygulama  yapılacağı  alana yere göre değişmektedir. Ortalama  kilit taşı  Fiyatları 1 Palet 1500 TL + Nakliyedir. 100 m2 Kilit taşı ,işçilik dahil Fiyatı  30.000 Tl 

Kilit taşı fiyatı işçilik dahil hizmetlerde uygulaması yapılacak alanların alt yapısına m2 sine göre şekillenmektedir. Alt yapısı beton olan bir uygulama alanında işçilik kalitesi çok iyi olmakla birlikte uygulama fiyatları da düşecektir. Ancak toprak bir zemine ya da yığma bir zemin üzerine yaptırmayı düşünüyorsanız dolgu hizmet bedeli kilit taşı fiyatlarında artışa neden olacaktır. Peki dolgu bir diğer ismi ile zemin güçlendirme de diye biliriz. Bu uygulama nasıl yapılır. Kilit taşı döşemesi yaparken ilk gayemiz yapılan taşın çökememesidir. Ancak malasef toprak zeminler de bu çökme olaylarını engellemek pek mümkün değildir. Ona dayanarak zemin güçlendirmesi bütçemiz uygun ise beton ile beton ile ve ya dolgu mıcır ile sıkıştırma yapılarak yaptırmak gereklidir. Zemin güçlendirme maliyetleri ise m2 de 10/ 15 Tl aralıkların dadır. 

1 PALET KİLİT TAŞI FİYATI  

Bir palet kilit taşı fiyatı kilitli parke taşı modelleri bilenin tam aksine doğal taş değldir. Tamamen kum ve çimentonun karışımından üretilir. Baskı ile üretilmesinden basınca karşı çok sağlamdır. Model ve renk seçenekleri mevcut olup fiyatlandırmaları da ona göre yapılmaktadır. Bu parke taşı modelleri diğer çevre düzenleme taşları ve doğal taş modelleri arasında en ucuz ve en uzun ömürlü olanıdır. En büyük özelliklerinden birisi sökülüp tekrar aynı alana uygulanmasıdır. 1 palette 15.5 m2 kilit taşı mevcuttur  1 palet kilit taşı fiyatı 900 TL + NAKLİYE + KDV şeklindedir.

1 M2 YE KAÇ ADET KİLİT TAŞI GİDER

• 1 m2 de 36.5 adet kilit taşı vardır. 100  TL 

• 1 Palet 15.5 m2 kilit taşı vardır. 1.500 TL

• 1 Nakliye dahil bir araba kilit taşı fiyatı 22.200 TL 

 

KİLİT TAŞI DÖŞEMESİNE NE KADAR KUM GİDER?

Kilit taşı döşemesine ne kadar kum gider ? Bizlere ulaşan müşterilerimizin yoğunlukla sordukları sorulardan birisi de ne kadar kum alalım ? Ne kadar kum gider ? Bu sorunun cevabını aslında kilitli taş döşemesi yapılacak olan alanı görmeden söylememiz pek sağlıklı olmayacaktır. Toprak zeminlerde farklı tonajda kum ihtiyacı olacaktır. Beton zeminlerde biraz daha kuma ihtiyaç duyulur  bilir ancak su giderleri yani meyil işlemi için beton üzeride olsa bazen fazla kuma ihtiyaç olduğunu  söyleye biliriz. 300 M2 lik bir alana 30 ton kum gider diye biliriz sizlere.

KİLİT TAŞI FİYATLARI

Kilit taşı fiyatları döşemesi yapılacak bölgenin geniş bir alanda olması işin daha hızlı yürümesine neden olacaktır. Ancak dar ve küçük olan bölgelerde işin yavaş yürümesi işçilik dahil hizmetlerde kilit taşı fiyatlarını değiştiren faktörlerden birisi olacaktır. Bir diğer faktör ise kilit taşı yapılacak olan metrajdır. Kara yolları genel müdürlüğü sevkiyat aşamasında tek sefer de 187 m2 kilit taşı taşınmasına izin vermektedir. Kilit taşı nakliyeleri vinç ile yapıldığından kilit taşı siparişiniz 187 m2 de olsa aynı naliye bedeli 100 m2 de olsa aynı nakliye bedeli tarifesi uygulanmaktadır.

Kilit taşı nakliye fiyatları ise Ankara içerisinde 3.500 TL 4.00TL  aralıkların dadır. 187 m2 altında kilit taşı döşemesi metre kare hesabı olarak yapılmaz 200 m2 üzeri kilit taşı fiyatları ise işçilik dahil 190/200 TL aralıkların dadır. 187 m2 üzerindeki her küsüratlı rakamlarda ikinci bir nakliye bedeli tarifesi uygulanmaktadır. Sıkıştırmalı kilit taşı fiyatları ise 200/220 TL Aralıklarına tekabül etmektedir. Firmamız uygulama dahil hizmetlerde renkli kilit taşı modelleri için fiyat farkı talep etmemektedir.  

Kilit taşı Fiyatları Ne Kadar ?

Kilitli Parke Taşı üreticinin bulunduğu konuma ve teslimatın yapılacağı yere göre değişmektedir. Ortalama Kilitli Yol Parke Taşı Fiyatı 1 Palet (15,5 metrekare) 1500 TL + Nakliye dir. 100 m2 Kilitli Taş Fiyatı  15.000+ işçilik 3.000 TL 

Kilit taşı ustası Ankara firmamız Ankara içerisinde sizlere kilit taşı , kum, nakliye, işçilik herşey dahil hizmet vermektedir. Ayrıca ücretsiz keşif ile iş başında aynı gün teklifimizi sunuyoruz. Peki kilit taşı ustası ne yapar ? Kilit taşı döşemesi yaptırırken nelere dikkat edilmeli ? Dikkat edilecek en önemli unsurlardan bir tanesi kesinlikle firma ve ya usta tercihiniz olacaktır. Hiç bir usta ya da firmaya malzemesi yıkılmadan işe başlamadan ödeme yapamamız sizin faydanıza olacaktır. Ne yazık ki  bu konu da çok mağdur olan yönetici arkadaşlarımız ile karşılaşıyoruz. Firmamız apartman ve site yönetimlerinden iş bitene kadar ödeme talep etmemektedir. Gelelim kilit taşı döşemesi yapacak ustamızın dikkat edilmesi gereken detaylara.

2023 Güncel kilit taşı fiyatları 

  • 1M2 36 Adet Kilit taşı fiyatları  = 100 TL + Nakliye 
  • 100M2 Kilit taşı Fiyatı =10.000 TL +  Nakliye
  • 1M2 Kilit taşı işçilik dahil fiyat= 200 TL 
  • 1M Bordür taşı İşçilik dahil =130 TL 

KİLİT PARKE TAŞ DÖŞEME DETAYI

Kilit parke taş döşeme detayı Eğer kilit taşı döşemesi yapılacak alan kontrol edildikten sonra il olarak kenar bordür taşı uygulaması yapılır. Bu uygulama sırasında alan gönyesi alınarak ip çekilir ve harç ile yapıştırma yapılır. Bordür taşları 50x20x10 ebatlarında kırmızı ve gri renkler de üretilmektedir.  Bordür taşı fiyatları ise 1m 30 TL olarak fiyatlandırılmaktadır. Bordür taşı döşeme işleminden sonra parke taşı altına serilecek olan kum ( kilit taşı tozu) serilir alanın şekline göre mastar la nır. Çok kum serilmesi çok kaliteli olacak anlamına gelmez tam tersine çok kum serilen alanlar parke taşı döşemelerinde çökmelere neden ola bilmektedir.

Kum seriminden sonra ise alan komple mastarlanır bu işlem bazı bölgelerde borulu mastar bazı yerlerde ise gel beri ilede yapılır ikiside aynıdır aslında mastar sonrası kilit taşı ustası uygulama işlemine başlar kilit taşı  yapılırken plastik tokmak kullanılmaz iş sonrasında üzerine makine vurulur ve son aşamada üzerine mil kum serilerek bir kaç gün sonra süpürülürek derz aralıklarının dolması sağlanır.

   
Kilit taşı fiyatları
Kilit taşı fiyatı
+90 532 410 66 71