Kilit Taşı Ustası Kilit Taşı Fiyatları

Kilit Taşı Ustası Kilit Taşı Fiyatları  yer kaplama taşları arasında fiyatı neredeyse en uygun olan taş modellerinden birisidir. Beton üstü ve sıkıştırmalı bölgeler için 6/8/10 gibi farklı ebatlarda üretilmektedir. Kilit taşı modellerinin en büyük özelliklerinden birisi de kilitli yapısı olmasıdır. Bu özelliği sayesinde araç trafiğine açık bölgelerde taş döşemesinde her hangi bir çökme ve ya açılma olmayacaktır. Otopark alanlarında kilit taşı döşemesi beton zemin üzerine olmalıdır. Aksi durumlarda döşemeler de öbek, öbek çökümtüler meydana gelmesi kaçınılmaz olacaktır.  İnsanların fark etmeden en çok kullandığı taş türdür. Kilit Taşı park, bahçe ve daha çok belediyenin yapmış olduğu kaldırımlarda kullanılmaktadır. Parke taşlarının birbirinden zor ayrılması ve sağlam yapısı nedeniyle tercih edilmektedir. Bu tür zemin kaplama türleri uzun zamanda hem maddi hem manevi getirileri mevcuttur.

Kilit Taşı Nasıl Döşenir?

Kilit Taşı nasıl döşenir ? döşeme işlemine geçilmeden önce işlemin uygulanacağı zemin net bir şekilde belirlenmelidir. Uygulama yapılan zemin hem sağlam olmalı hem de estettik açıdan da şık olmalıdır. Parka kaplama işleminden önce alanında uzman bir Kilit Taşı ustası ile çalışılmalıdır.

Tüm aletler hazır olduğunda ve işlemin yapılacağı zemin belirlendiğinde işe başlanılabilir. Kilit Taşı Ustası Kilit Taşı Fiyatları işe başlarken ilk olarak yatak kumu denilen temelde sıkışık kumu serer. Bu aşamadan sonra ustanın ince işçiliği devreye girmektedir. Yani bu aşamada Kilit Taşı fiyatları Ankara açısından tecrübesi ve ince motor becerileri oldukça önemlidir.

Parke döşeme işlemi yapılırken zeminin donmalara ve çözülmelere karşı gösterdiği direnç oldukça önemlidir. Çünkü bu durum ilerde parke taşlarının sağlıklı kalabilmesine imkân sağlayabilmektedir. Üst tabaka ise daha çok estetik açıdan önemlidir. İşte burada daha çok Kilit Taşı ustası kendi yöntemleri ve seçeceğiniz malzemeler belirlemektedir. Kilit Taşı Ustası Kilit Taşı Fiyatları

Kilit Taşı Parke Taşı 

Kilit taşı parke taşı hizmetlerimiz Parke taşlarının dizilimi ve şekilleri daha çok uygulanacağı zeminin çeşitliliğine göre değişmektedir. Genellikle parke taşlarının kalınlığı üzerinde bulunduracağı cisimlerin yüklerine bağlıdır. Yani parklarda ve bahçelerde daha ince tabakalı parkeler kullanılır. Daha çok ağır araçların olduğu mekânlarda ise daha kalın parkeler kullanılır.

Kilit Taşı Ustası 

Kilit taşı ustası Bu durumlarda hangi taşın uygun olacağına karar veren kişi Kilit Taşı Ustası Kilit Taşı Fiyatlarıolmaktadır. Kilit Taşı ustası olunabilmesi için edineceği tecrübeler gerekmemektedir. Özellikle bir Kilit Taşı ustasının yanında birebir eğitim alınmalıdır. Gerekli özgüven ve iş disiplini oldukça önemlidir.Yani parke taşlarının döşenmesi esnasında gerekli sabır gösterilmezse işin tamamlanması zaman alabilmektedir. Parke ustası kesinlikle işlemin yapılacağı yerde en küçük hesaplama hatası bile yapmamalıdır. Çünkü bu hatalar yamuk hizaya ve ileride parke taşlarında çökmelere neden olmaktadır.

Özellikle atlanılmaması gerekilen en ince ayrıntı parke döşenirken boşluklar olmamasıdır. Örneğin parkeyi daha çok sokak benzeri bir yere veya bahçeye döşüyorsanız arasında ot çıkabilir. Ve bu otlar zaman ilerledikçe yağmurun etkisiyle de daha çok şişmeler yapabilir. Meydana gelen bu şişmeler Kilit Taşının yerinden oynaması ve kilit sisteminin bozulmasına neden olur. Bu otlara zamanında müdahale etmek şarttır.

 

 

+90 532 410 66 71