Ankara Parke Taşı

Çevre düzenlemeleri birçok teknik ve malzemelerle yapılmaktadır. Fakat buradaki ana hedef çevrenin doğal yapısını olabildiğince koruyarak hem görsel hem de işlevsel olarak güzel bir çevre oluşturmaktadır. Ankara  parke taşı bu konuda oldukça verimli ve ekonomiktir. Bina önlerinde, bahçelerde, yollarda, iş yeri düzenlemeleri gibi alanlarda kullanılan parke taşları birçok renk seçeneği ile de görsel olarak hoş bir görüntü sağlamaktadır. Bu taşların en önemli özelliği ise sökülüp tekrar kullanılma işlevi ve aşınmalara, yıpranmalara karışı oldukça sağlam yapıda olmasıdır.

Ankara  Kilitli Parke Taşı

Birbirine geçirilerek kolaylıkla uygulanabilen parke taşları betondan üretilmektedir. Fakat her betondan üretilen taşın da sağlam olacağı düşünülmez. Bu yüzden standartlara uygun şekilde üretilen parke taşları tercih edilerek uzman kişiler tarafında montajı yapılmalıdır. Aksi halde Ankara  çevre düzenleme yapılan bir bölgede yanlış işçilik ve kalitesiz malzeme nedeniyle çökme ve aşınma meydana gelebilir.

Kilitli taşı fiyatı sağlam yapısı, ekonomik faydaları, tekrar kullanılabilirliği ile ön plana çıksa da farklı renklerdeki üretimleri görsel olarak güzel bir sunum ortaya koymaktadır. Özellikle usta ekipler tarafından uygulanan parke taşlarının çeşitli görsel figürler ve şekillerle süslenmesi ortama şık ve estetik bir görünüm sağlamaktadır.

Kullanım alanları göz önüne alındığında özellikle otoparklarda kullanılan parke taşları araçların park alanlarının belirlenmesinde kullanılan çizgiler ile araçlar nizami bir şekilde park edilmektedir. Ayrıca aşınma ve yıpranmanın en çok görüldüğü otoparklarda parke taşları tercih edilerek uzun ömürlü zeminler elde edilmektedir.

Kilitli Taşın Sökülüp Takılması

Kilitli taşlar istenildiği takdirde uygulanan yerden hiçbir zarara uğramadan kolaylıkla sökülüp başka yere uygulanabilir. Fakat bunun uzmanlar tarafından yapılması daha uygundur. Çünkü kilitli taşların altına serilen malzemelerin şekli ve yapısı oldukça düz olmalıdır. Aksi halde zemin düz olmaz ve sıkıntılara yol açar.

+90 532 410 66 71