Parke Taşı Döşemeleri

Parke taşı döşemeleri kullanımı gerekli ve son derece yaygın olan bu taş döşeme modelleri yapılarımızın çevre düzenleme çalışmalarında sert zemin çalışması olarak kullanılmaktadır. Parke taşı modelleri Elips taşı, dekor taş, üçgen taş, s taş gibi farklı modelleri bulmanız mümkündür. Bu taşların standart kalınlıkları ise 6 ve 8 cm kalınlığında olduğu gibi birçok farklı renkleri mevcut olup uygulama sırasında farklı desenler verilebilir.

PARKE TAŞI MODELLERİ

Parke taşı modelleri arasında en çok tercih gören model klasik kilit taşı modelleridir. Klasik parke taşı modelleri uygulanan alanlarda çamur, toz, toprak gibi sorunlar yaşanmaz ve kış aylarında buzlanmaya karşıda son derece dayanıklı olup üzerine tuz dökülmediği sürece aşınmalara karşı da oldukça dayanıklı bir performans göstererek uzun yıllar kullanım kolaylığını sizlere sunacaktır.

Parke taşı adeti 5 kg olan parke taşı modelleri beton dozajı 400 dür bu özellikleri sayesinde parke taşı modelleri otopark alanlarında da ağır basınca karşıda dayanıklıdır. Buhar kürlü beton parke taşı fiyatları da oldukça ekonomik olup neredeyse bütün bütçelere uygundur. Parke taşı döşemeleri genellikle ortak kullanım alanlarında tercih edilir. Site otoparkı, yürüme yolları gibi alanlarda yönetim tarafından yapıldığı için daire başı çok düşük meblağ düşmektedir.

PARKE TAŞI FİYATLARI

Parke taşı döşemeleri Ankara içerisinde 1 m2 si işçilik dahil 30 TL + KDV şeklinde fiyatlandırılmaktadır. Bu fiyatlar içersin de parke taşı + nakliye +parke taşı tozu+ ve işçilik dahildir. Buradan şu detayı da sizlere belirtelim parke taşı sevkiyatları 180 m2 ile sınırlıdır. Ve Ankara içerisinde parke taşı nakliyeleri tek seferde 2019 yılı için 600 TL olarak fiyatlandırılmaktadır. Parke taşları vinçli nakliye ile yapılarak palet halinde istenilen yere bırakılır.

PARKE TAŞI DÖŞEMELERİ

Parke taşı modelleri 1 palette 15 m2 olarak istiflenmekte dir. Bu işlem her üreticide farklı ola bilir. 1 m2 ye ise 36 adet parke taşı vardır. Bir çok farklı modellerde parke taşı döşeme makinesi üretilse de istenilen verim bir türlü alınamamıştır. Günümüzde parke taşları hala manuel olarak uygulanır ve tamamen ekip işidir. 6 kişilik bir ekip günlük minimum 300 m2 parke taşı uygulaması yapa bilmektedir. Tabi bu metrajlara alanın şartları da oldukça önemlidir.

Parke taşı döşemesi sırasında en önemli nokta mastar çekme işlemidir. Bu işlem sırasında gerekli meyil işlemleri yapılır ve su giderleri ayarlanır. Aksi durumlarda parke taşı döşemesinde su birikintileri meydana gelerek istenmeyen görüntüler oluştura bilir. Sizlerde Ankara parke taşı döşemesi konusunda profesyonel bir hizmet almak ve ödeme kolaylıklarımız dan yararlanmak için bizi arayarak hizmet ala bilirsiniz.

+90 532 410 66 71