Kilitli Parke Taşı Döşemesi

Kilitli Parke Taşı Döşemesi modellerimiz ile yürüme yolu, oto park , bahçe gibi alanlarınızı süslemeye ne dersiniz ? üretimi 6 ve 8 cm olarak gerçekleştirilen kilitli parke taşı modellerimiz kırmızı gri, ve beyaz gibi renk seçenekleri ile de uygulama yapılan alanda oldukça dikkat çekecektir.

Çimento ve kumun sıkıştırılarak kalıp halinde basılmasından sonra yüzeyi cilalanarak fırınlanıp satışa sunulan parke taşı modellerimiz son derece kaliteli olup döşeme yapılan alan da en az 10 yıl kalıcı olacaktır. Tabi bu süreci etkileyen faktörlerde olacaktır. Örnek olarak zemin sağlamlığı diye biliriz. Güçlü bir zemin ile parke taşı döşemeleri sağlamlığı 10 yılı aşkın sürede bile kullanılmaktadır.

KİLİTLİ PARKE TAŞI DÖŞEMESİ

Kilitli parke taşı döşemesine başlamadan önce alanın çökmeye el verişli olup olmadığını iyi analiz etmek gerekiyor müşterilerimiz den gelen taleplerden bazıları şu şekilde bizim alanımız toprak ama oturmuş bir zemin normal şartlarda toprak zemin üzerine kilit taşı uygulaması kesinlikle yapılmaz yapılması demek harcanan bütçeninde verilen emeğinde boşa gitmesi demek her ne kadar oturmuş bir zemin gibi görünse de uygulanan parke taşı mutlaka çökecektir. Peki bu tarz zeminlerde ne yapılması gerekiyor.

ZEMİN SIKIŞTIRMASI

Zemin güçlendirmenin en doğrusu kuşkusuz beton atılmasıdır. Ancak beton atılacaksa altına hasır çelikte sermek gerekecektir. Onun üzerine de kilitli parke taşı döşemesi yaptırdığımızı düşünürsek maliyet baya bir yükselecektir. Beton atıldık an sonra taşa ne gerek var diyenlerdenseniz betonun ömrü parke taşına göre daha az ve tadilatı düzen tutmamaktadır.

Ancak kilitli parke taşının en büyük özelliklerinden birisi aynı taşın sökülerek çok düşük bütçeler ile yeniden uygulana bilmesidir. Gelelim toprak ama oturmuş zeminleri güçlendirmeye bu tarz zeminlerde mıcır dolgu zemine serilerek üzerinde silindir gezdirmek ve parke taşı tercihimizi 8 cm olandan yana kullanmak en doğru tercih olacaktır.

KİLİTLİ PARKE TAŞI SEVKİYATLARI

Kilitli parke taşı ve diğer çevre düzenleme ürünleri geçmiş yıllarda her ne kadar tamperli kamyonlarla yapılsa da günümüzde hiyap vinçli tırlar ile yapılmaktadır. Ve kara yolları genel müdürlüğünün verdiği tonajlar a uygulamak mecburiyeti ile yapılmaktadır. Bu tonaj sınırları 6 cm kilitli parke taşı için tek seferde 180 m2 8 cm kilitli parke taşında ise 140 m2 dir. Ve bu tırların Ankara içersin de tek sefer nakliye fiyatları 600/800 TL aralıkların dadır.

KİLİTLİ PARKE TAŞI FİYATLARI

Yukarı da da belirttiğimiz gibi kilitli parke taşı fiyatları  uygulamasının fiyatlarını değiştirecek sebeplerden bir tanesi alandaki zorluklar ve kolaylıklar diye biliriz. Önce zorluklardan yani fiyatı yükselte bilecek sebeplerden bahsedelim 2019 yılı içerisinde Ankara da 6 cm kilitli parke taşı döşemesi işçilik dahil 33/35 TL aralıkların dadır. Ancak zeminde yapılacak güçlendirmeler m2 de 5 TL gibi farklıklara neden olmaktadır. Bu fiyatlar içerisinde malzeme işçilik dahildir Ancak parke taşı döşemesinden önce bordür taşı uygulaması da var ise parke taşı fiyatlarından ayrı metre tül olarak hesaplanmaktadır. Bordür taşı fiyatları ise işçilik dahil 30-35 TL aralıklarında dır.

+90 532 410 66 71