Karo Taşı

Karo taşı yer iç ve dış mekanlar için farklı modellerde üretilen karo taş modelleri kaldırım, yürüme yolları, dükkan önü , sığınak gibi alanların zemin kaplamalarında tercih edilmektedir. Karo taşları çok sağlam olduğundan çok uzunda yıllar kalıcı olacaktır. Kilit taşı gibi sökülerek tekrar uygulanma özelliği olmasa da harçla uygulama yapıldığı için kullanımı da uzun yıllar kalıcı olacaktır. Karo taşları 30×30 ve 40×40 ebatlarında üretilmektedir. İç mekanlar için silimli karo dış mekanlar için ise kaldırım karo taşı modeli tercih edilmektedir. İç mekan karo taşı modelleri ise yüzeyi pürüzsüz ve kaygandır.Kalınlıkları 3/5 cm aralıklarındadır. Karo taşı fiyatları ise diğer çevre düzenleme taşları arasında en pahalı olanlardan diyebiliriz.

KARO TAŞI DÖŞEMESİ

Karo taşı döşemesi yapılacak zemin mutlaka beton olmalıdır. Toprak bir zemine karo taşı kesinlikle uygulanmaz. Karo taşı döşemesi yapılmadan önce alana ip çekilerek kot alınır su gidecek bölge belirlenerek su gider meyil işlemleri bu esnada belirlenir. Karo taşı yapıştırması harç ile yapılır ancak bu harç ıslak harç degilde hafif nemli harç ile yapılır. Kuru harç ile mastar çekilir bu harç üzerine çimento ve su karışımından elde edilen şerbet dökülerek karo taşı döşemesi işlemine başlanır.

Uygulama sırasında plastik tokmak ile koro taşları tokmaklanarak yerine tamamen oturtması sağlanır. Karo taşı döşemesinden sonra üzerine mermer tozu ve beyaz çimento ile derz çekilir derz işleminden sonra üzeri hemen mermer tozu ile silinerek derz lekelerinin çıkması sağlanır. Bu işlem silimli karo taşı için geçerlidir. Kaldırım karosu  döşemesi de aynı şekildedir. Fakat kaldırım karosunda derz işlemi yerine mil kum serilir. Karo taşı fiyatları malzeme işçilik dahil 70 TL den başlayan fiyatlarla 150 TL ye kadar farklı modeller bulabilirsiniz.  Ankara için de karo taşı, kilit taşı ve diğer çevre düzenlemem işleriniz için bizi arayarak fikir alış verişinde buluna bilirsiniz.

+90 532 410 66 71