Bahçe Duvarı

ahçe duvarı  temel parçaları çelik kalıp, demir ve beton olan Bahçe duvarı  imalatı mülklerimiz çevre düzenleme çalışmalarında olmazsa olmazları arasındadır. Hem sınır belirleme amaçlı hem güvenlik açısından son derece önem taşımaktadır.  Bahçe duvarı  geçmiş yıllarda bims duvar daha yoğun olarak tercih edilmekteydi.Ancak günümüzde hem daha uzun ömürlü hem daha estetik olan çelik kalıplardan oluşan Bahçe duvarı  modelleri artık daha fazla tercih edilmektedir. Peki Bahçe duvarı  yaptırırken nelere dikkat edilmeli Bahçe duvarı  maliyeti nedir ?

Bahçe duvarı  çelik kalıpların içerisine dökülen ve kalıp içerisindeki desenlerin şeklini alan Bahçe duvarı  modeli dağal taş duvar görünümü,tuğla desen görünümü ve düz desensiz modelleri ile çevre düzenleme çalışmalarını süsleyecektir. Bahçe duvarı   yapılırken en önemli dikkat edilmesi gereken işlem demir baglantıları olacaktır. Bahçe duvarı  yüksekliğine göre demir baglantıları daha güçlü olmak zorundadır.

Bahçe duvarı  yapılırken zeminde gerekli ön çalışmalar yapılır. Kapı yerleri belirlenir kapı kenarlarına ve duvarda istenilen yerlere gelecek baba direkleri yerleri önceden tespit edilir. Ve zemine kireç dökerek kepçenin daha düz alan çıkarması amaçlanır. Eğer Bahçe duvarı  ustanızın hatıl kalıbı yok ise 1 m yükseklikteki Bahçe duvarı  hatılı için kepçe ağzının küçük olması hatıl betonu atılırken betonun fazla gitmesini engelleyecektir .Hatıl yani Bahçe duvarı  nın görünmeyen yüzü ve Bahçe duvarı nı ayakta tutan en temel parçasıdır.

Bahçe duvarı  hatılı yukarı da belirttiğimiz gibi duvar yüksekliğine göre değişmektedir. Bahçe duvarı  m2 si hesaplanırken hatıl da m2 ye dahil edilmektedir. Bahçe duvarı  m2 si hesaplaması şu şekilde yapılmaktadır. Eğer standart bir Bahçe duvarı  yani 1 m yükseklikte küpeşteli Bahçe duvarı  yaptırcaksanız küpeşte (harpuşta) ile birlikte 1.20 cm yüksekliğinde olacaktır.50 cm de hatıl da olduğu için duvar uzunluğu ile 1.70 cm çarparak duvar m2 sini çıkara bilirsiniz.  Bahçe duvar yüksekliği görünen kısmı 1.20 olacaktır.Bahçe duvarı  fiyatları alanlara ve yüksekliğe göre farklılık göstermektedir. Ancak standart 1 m yükseklikteki bir Bahçe duvarı  yapımında beton mikseri pompaya gerek duymadan Bahçe duvarı  betonunu rahatlıkla döke biliyorsa Ankara Bahçe duvarı  fiyatları 120TL ve 150 TL aralıkların dadır. Bahçe duvarı  günde 40/50 m2 aralıklarında yapılmaktadır. Tabi işin metrajına ve Bahçe duvarı  ustanızın kalıplarına da bağlıdır. Çelik kalıplı Bahçe duvarı  ilk önce hatıl yapılır ve kalıplar bir birisine denk gelecek şekilde karşılıklı olarak kurulur. Bu işlem sırasında Bahçe duvarı  aydınlatması için gerekli tesisatı da rahatlıkla çekerek Bahçe duvarınızı aydınlatmalarla da süsleye bilirsiniz. Bahçe duvarı  modelleri arasında Osmanlı deseni, palmiye ağcı deseni, taş duvar görünümlü desen, ışıklı tuğla deseni gibi seçeneklerin yanı sıra sonra dan Bahçe duvarı  kaplamaları da yapılmaktadır. Bu Bahçe duvarı  kaplamaları arasında bir çok fazla duvar kaplama taş çeşitleri mevcuttur.  Sizlerde Ankara’da Bahçe duvarı  ve diğer çevre düzenleme işleriniz için kaliteli bir hizmet almak için bizi arayarak keşif ekibimizden detaylı bilgiler alabilirsiniz

Call Now Button+90 532 410 66 71