0543 621 8077     0543 621 8077
kilitliparke@gmail.com     Talep Formu
0543 621 8077     0543 621 8077     kilitliparke@gmail.com     Talep Formu
Profesyonel Kilitli Parke Taşı!

Kilitli taş

14 Ocak 2018     687 Görüntüleme

Uzun zamandır kullanımı olan kilitli parke taşları günlük hayatta sıklıkla karşılaştığımız ürünler arasında yer almaktadır. En çok kullanım alanı kaldırım yollarıdır. Halk arasında kaldırım taşı diye bilinen Kilitli taş ürünleri farklı yerlerde de kullanılmaktadır. Adı üzerinde kilitlidir. Birbirine entegre adilerek kaplama işlemi yapılır. Yapboz oyunlarını herkes bilir. Parçalar birleştirilir ve resim ortaya çıkar. Kilitli taşlarda da temel mantık bu şekildedir. Standart olan taşlar biribrine kilitli bir şekilde döşenir ve resim gibi bir sonuç elde edilir.

Az öncede belirtmiştik. Daha çok kaldırım yollarının döşenmesinde tercih edilen ürünlerdir. Ana otoyollar hariç ve özellikle şehir içi yollarında kaldırım zorunluluğu bulunmaktadır. Yayalar için özel yapılan bu yolların düz bir şekilde yapımı söz konusu değildir. Bu yollar özel olan Kilitli taş malzemeleri ile kaplanmaktadır. Malzemenin özelliğinden dolayı son derece sağlamdır. İmalatında yüksek ısıya sahip sıcaklıklarda sertleştirilmektedir. Kolay kolay kırılmamasının nedeni budur. İmalatını yapan firmalar bu taşları farklı renklerde sunmaktadır. Renk seçeneği oldukça fazladır. Buna ilave olarak model bazında da seçenekleriniz boldur. Genel olarak tercih edilen ve kullanılan kilitli taşlar T şeklinde olanlardır. İki yanı T şeklinde ve ortası kıvrımlıdır. Ters mantıkla birleştirilir ve uygulama gerçekleştirilir. Daha çok kaldırımlarda kullanıldığından bahsetmiştik. Ancak, sadece kaldırım yollarında kullanılır dersek doğru olmayacaktır.Otantik alanlar ortaya çıkarmak için mükemmeldir. Pek çok il ve ilçede şehir içi yollar bulunmaktadır. Kasaba ve beldelerin iç alanlarında belediyeler bu ürünleri tercih etmektedir.

Bunun pek çok nedeni vardır. Asfalt ile yapılan kaplama ve döşeme işlemi oldukça maliyetlidir. Maliyetinin yanında çok fazla esteği olan bir uygulama değildir. Asfalt kaplama tek kullanımlıktır. Belli bir kullanım süresi vardır ve bu sürenin sonunda kullanıma müsait değildir. Ancak, alternatif olarak kullanılan Kilitli taşürünleri çok daha fazlasını sunmaktadır. Metre kare olarak hesaplama yapıldığında asfalta göre son derece düşük bir maliyete sahiptir. Belediye bütçeleri için çok önemli bir konudur. Buna ilave olarak yapım işlemi ve süresi çok iyidir. Kolaylıkla uygulaması yapılmakta ve hızlı bir şekilde iş bitirilmektedir. Yapboz gibi tak çıkar özelliği bulunmaktadır. Bu ürünleri dilediğiniz kadar takabilir ve sökebilirsiniz. Domino taşı gibi herhangi bir bölgeden başlayabilir ve hızlı bir şekilde sökebilirsiniz. Sökümünü yaptığınız bu taşları tekrar kullanabilirsiniz. Bu sayede ekstra bir maliyete katlanmış olmazsınız.

Bu özel ürünleri park ve bahçelerde de kullanabilirsiniz. Çeşitli sosyal tesisler için Kilitli taş malzemeleri bir numaralı seçim olacaktır. Dünyanın her yerinde yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Ülkemizde de tüm belediyeler bu ürünleri kullanmaktadır. Hastane, okul, iş yeri ve benzer bina önlerinde kullanılır. Özellikle otopark gibi alanlarda sıklıkla kaşrımıza çıkmaktadır. İyi bir işçilikle uzun yıllar kullanımı olan ürünlerdir.

 

kilitli taş

 

 

 

 BİLGİLENDİRME

 

 

NEDEN KILITLIPARKETASI.COM
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER