0543 621 8077     0543 621 8077
kilitliparke@gmail.com     Talep Formu
0543 621 8077     0543 621 8077     kilitliparke@gmail.com     Talep Formu
Profesyonel Kilitli Parke Taşı!

Kilitli parke taşı

14 Ocak 2018     1484 Görüntüleme

Bir diğer adı aşık taşı olarak bilinmektedir. Kilitli olarak isimlendirilmesindeki temel neden birbirine geçmeli olmasıdır. Halka açık mekanlar, okul, sokak, cadde, gezi alanları, eğimli yollar gibi alanlarda kullanılır. Bu anlamda Kilitli parke taşı özellikleri ve kullanım alanı bakımından çok çeşitlidir. Özellikle düz ve kaldırım yollarında kullanılan bir üründür. Hemen hemen tüm kaldırım yollarında kilitli parke taşlarını görmek mümkündür. Özel bir malzemedir ve kaplama görevi vardır. Bunun yanında belediyelerin şehir ve çevre düzünlemelerinde tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır. Maliyet açısından oldukça avantajlıdır. Renk ve desen seçeneği çok çeşitlidir.

Sağlamlık ve dayanıklılık açısından birinci sınıf bir malzemedir. İlgili yüzeyler tamamen temizlenmekle işleme başlanır. Temizlenen yüzeylere özel kum serilir ve Kilitli parke taşı kaplaması için hazır hale getirilir. İyi bir usta tarafından kaplama işleminin yapılması şarttır. Sıradan ve basit gibi görülmemelidir. Kaplanan alanlardan kütle ve hacim olarak çok fazla ağırlık geçecektir. Bazen kalabalık insan grupları, bazen de motorlu taşıtlar bu yolları kullanmak zorunda kalacaktır. Kalitesiz yapılan işçiliklerde önemli deformeler olabilmektedir. Kısa sürede bozulan yolların oluşmaması için en iyi malzeme ve kaliteli bir işçilik yapılmış olmalıdır. Tüm bu konularda çok fazla özen göstermek gerekir. İşi yaptıran ve yapan kişilerin bu konuya hassasiyet göstermeleri gerekir. Sorunlu kişi ve kuruluşlar bu konuda denetleyici olmalıdırlar.

Beton parke olarakta bilinir. Yol ve benzer seminlerin kaplamasında kullanılan bu ürünler, farklı özellik, renk ve desen seçenekleri ile dizayn açısından çok olumludur. Sizde mekanlarınızı Kilitli parke taşı ile kaplayabilirsiniz. Topluma açık alanların dışında kişisel alanlar içinde tercih edilebilen ürünlerdendir. Evinizin bahçe ve dinlenme alanları içinde uygundur. İş yerinize ait olarak boş alanları bu taşlarla döşeyebilir ve görsel açıdan estetik ortamlar yaratabilirsiniz. Bu taşların yükseklikleri genellikle 6-8 cm arasında değişebilmektedir. Farklı proje ve çalışmalara göre seçim yapılabilir. Genel olarak tercih edilen parke taşları iki yanı T şeklinde olanlardır. Belli bir uzunluk ve genişlik ölçüleri mevcuttur. İç kısımları kavisli ve birbirine geçmelidir. Kaplama işlemi sürecinde taşlar birbirine geçirilerek işlem yapılır.

Bu taşları yapboza benzetebilirsiniz. Standart şekillerde olması tek farkıdır. Standart olan Kilitli parke taşı ürünlerini birbirine monte etmek koşuluyla kaplamayı yapabilirsiniz. Yazımızın başında da belirttmiştik. Farklı büyüklüklerdeki alanları kaplatmak isteyebilirsiniz. Kesinlikle uzman bir işçilik yapılmalıdır. Zeminlerin çok iyi hazırlanması şarttır. İşi bilen ve uzman olan kilitli parke taşı ustalarının bu işi yapması gerekir. Bu işlemin yapılamaması durumunda iyi bir işçilik ortaya çıkmayacaktır. Görünüm estetik açıdan istenilen seviyede olmayacaktır. Buna ilave olarak kullanım ömrü çok kısa olacaktır. Yapılan kaplama işlemi hızlı bir şekilde deforme olacak ve bir süre sonra kullanılamaz bir hale gelecektir.

 

kilitli parke taşı

 

 

 BİLGİLENDİRME

 

 

NEDEN KILITLIPARKETASI.COM
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER